انواع تراورتن قسمت(2)

دسته بندی ها :
انواع تراورتن قسمت(2)

تراورتن عباس آباد:

سنگ تراورتن عباس آباد نیز از بهترین و گرانترین انواع تراورتن به حساب می آید.رنگ سفید این سنگ در کنار مقاومت بالا وساب پذیری مناسب سبب شهرت آن شده وبه دو صورت بی موج وموج دار بریده می شود. سورت های سوپر به رنگ سفید شفاف وبدون رگه وسورت های ضعیف تر دارای رگه های قهوهای ویا حتی قرمز است .

بازی رنگ و سورت بندی این سنگ زیاد است که در هنگام خرید باید مورد توجه قرار گیرد.تراورتن عبا س آباد با توجه به نوع طرح موجود رنگ زمینه در انواع بی موج تراورتن موج کبریتی ابر وبادی دنده گاوی وسوزنی و…تقسیم بندی شده که هریک دارای زیبایی خاص خود است.

مثلا نوع کبریتی که از  انواع گران آن محسوب شده دارای موج های زیبا وریز یکنواخت با فواصل کم از یکدیگر می باشد.منظم بودن موجها وشکلهای زیباسبب افزایش جذابیت تراورتن کبریتی گردیده است.

تراورتن حاجی آباد:

سنگ تراورتن حاجی آباد محلات از کیفیت بالایی بر خور دار است.خلل کم زمینه رنگ روشن وسختی واستحکام بالااز ویژگی های بارز آن است به دلیل همین استحکام زیاد معمولادر طول های بلند بریده می شود.ویژگی های مذکور در کنار زیبایی وقیمت نسبتا مناسنب حاجی آبادرا به یکی از پرکاربرد ترین انواع تراورتن در نمای ساختمان بدل نموده است .

این سنگ ها به صورت بی موج وموج دار تولید شده که نمونه بی موج آن به دلیل طرح های جذاب اصطلاحا ابر وبادی زیبا تراست. نمونه های مرغوب تر به رنگ کرم روشن ونمونه های ضعیف تر به رنگ کرم تیره تا شکلاتی وجود دارد.هر دو نوع حاجی آباد وعباس آبادبه دلیل استحکام زیاد قابلیت شمش بری و ابزارکاری زیادی داشته که در طرح های خاص مانند سرستون های نما به کار می رود.

مطالب مرتبط

نظرات شما

0
X